Boya koruma işleminin öncelikli amacı aracınızın rengini ve parlaklığını korumak ve zaman içinde oluşabilecek dış etkilere karşı üst seviye bir koruma sağlamaktır.

Erişen Oto Yıkama firmamızca yapılan araç boya koruma uygulaması otomobilinizde renk ve parlaklığının uzun ömürlü olmasını sağlar.

Oto boya koruma uygulaması, aracınızın boyalı dış yüzeyini daha parlak hale getirmektedir.

Parlak dış yüzeyle beraber elde edilmiş su itici özellik yardımıyla suyun araç üzerinde daha az kalmış olarak yok olması yardımıyla su içinde bulunan kireç ve partiküllerin boyaya tutunmasını engelleyerek arabada uzun soluklu parlaklık, rahat temizlenebilir bir yüzey sağlar.

Arabanızın dış görünüşü yıllar içinde güneş ışınlarının ve farklı hava koşullarının olumsuz etkisine maruz kalarak deformasyona uğramış olabilir.

Aracınızın görünüşünü negatif etkileyecek riskleri aşağıda sıralayabiliriz:

-Güneş ışığının direkt ve devamlı etkisine maruz kalması nedeniyle otomobilin boyalı dış yüzey renginde oluşan dalgalanmalar  
-Yağış, aşırı sıcaklar, havadaki karbondioksit gibi olumsuz hava şartları nedeniyle araç cilasının solması, parlaklığını yitirmesi  
-Vakit içinde gözle görünmeyen toz tabakasının kalınlaşması nedeniyle arabanızın renginin matlaşması  
-Boya yüzeyine yapışmış zift lekeleri  
-Kuruyan böcek ve kuş pisliği  
-Ağaç reçinesi kalıntısı

Boya koruma nasıl yapılır?

Erişen Oto Yıkama boya koruma uygulaması sıfır km araçlarda; fabrika üretimi sonrası araç yüzeylerine önceden tatbik edilmiş koruyucu max malzemenin temizliği yapılmış olduktan sonrasında yüzeye doğrudan olarak uygulanır.

İkinci el araçlarda ise; boya yüzeyine nüfuz etmiş zift kalıntısı, ağaç reçinesi lekesi ve kuş pisliği şeklinde atıklar, kil temizliği yapılarak araba yüzeyi tatbik için hazırlanmış olur.

Her aracın boya özelliği birbirinden değişiktir. Bu yüzden Erişen Oto Yıkama araçların dış yüzey özelliklerini göz önünde bulundurarak her bir araca özel uygulama yapmaktadır. Araçların boya performansı, boya kalınlık ölçüm cihazları ile ölçülür. Boyanın aşındırmaya uygun olup olmadığı incelenir.

Boya kalınlığına uygun pasta, uygun ped ve sünger kullanılarak uygulanır. Yüzey hazırlık aşamalarından sonrasında pasta cila ve boya koruması uygulaması yapılır.

Boya koruma işleminin faydaları nedir?

Aracınızın renginin ve parlaklığının uzun ömürlü ve dayanıklı olmasına %100 olanak sağlar. Sıfır km arabanızın ilk günkü görünüşünün uzun zaman süresince korunmasını, ikinci el aracınızda ise sıfır km araç görünüşüne sahip olmasını sağlar.

Arabanızın cilasının dış faktörlerden etkilenerek kısa zamanda deforme olmasının önüne geçer. Aracınızın boyasına zarar verebilecek zift lekeleri, kuş pisliği ve ağaç reçinesi gibi maddelerden rahatlıkla temizlenmesini sağlar.

Erişen Oto Yıkama boya koruma uygulamasının ardından araç dış yüzeyinde oluşan su itici özellik otomobilinizin kolay temizlenebilir olmasını sağlar. Erişen Oto Yıkama boya koruma hizmetinin uygulama süresi ortalama olarak 2 saat ile 3,5 arasında değişmektedir.

Erişen Oto Yıkama uzun yıllara dayanan tecrübesi ile otomobillerin dış görünüşünün ilk günkü benzer biçimde kalmasını sağlamak için boya koruma hizmetleri ile sürücülerin gereksinimlerine cevap vermektedir. Erişen Oto Yıkama bilgi ve deneyimini devamlı geliştirdiği teknolojiler ile harmanlayarak kesin sonuç elde etmeyi hedeflemektedir. Araç boyasını korumak için geliştirdiği üst seviye çözümler ile güvenli hizmet vermektedir.

Aracınızın boyalı yüzey direncini dış koşulların negatif etkilerine karşı güçlendiren ve faal bir koruma sağlayan yöntemlerden bir diğeri de seramik kaplama uygulamasıdır. Seramik kaplama ürünleri uygulandığı yüzeyin çizilme direncini ve parlaklığını artıran yeni nesil bir üründür.