Gün içerisinde seyahat halindeyken güneşin zararlı UV ışınlarından etkilenme oranı çok yüksektir. Araç cam filmi şoförlerin sağlığını koruması açısından önemlidir.

Otomobil içi cam filmi ile sürücü ve yolcular güneşin zararlı UV ışınlarından korunur.

Araç cam filminin en önemli özelliklerinden biri şoförleri güneşin zararlı UV ışınlarından korumasının yanında araç arasında seyir halindeyken güvenliğini de sağlamasıdır.

Cam filmi uygulaması aracın camlarının direncini arttırır. Böylece seyir halindeki aracın dış etmenlerden önemli ölçüde korunmasını sağlar.

Oto cam filmi aracın camında meydana gelebilecek çizilme ve kırılma gibi durumları en aza düşürür. Cam filmi sayesinde araç camı direnci arttığı için sürücülerin huzurlu ve güvenli bir seyahat geçirmeleri sağlanır.

Cam filmi yazları temizlik ve bakımı yapılmış klimanın performansını önemli ölçüde attırır. Oto cam filminin klima kullanımına etkisi de bir hayli fazladır.

Güneş enerjisini soğurma özelliği ile klima kullanımını azaltarak daha az yakıt yakmanızı sağlar. 

Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Şoförlerin araç içinde geçirdiği zamanı daha konforlu hale getirir. Arabada her mevsim yoğun olarak kullanılan klimalarla ilgili ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de muayene günlerinin aksamamasıdır.

Cam filmi sürücüleri kaza anında da korumaya destek verir. Kaza anında incinen cam parçaları cam filmi bulunması halinde araç içine dağılmaz. Hem de camın küçük darbeler ile çizilmesini engeller.

Oto cam filmi koruyuculuk özelliği sayesinde araç koltuk döşemelerinin renklerini de korur. Koltuk döşemelerindeki renklerin solmasının önüne geçer. Ayrıca koltuk döşemelerindeki inatçı lekelerden rahatsız olan sürücüler için de Erişen Oto Yıkama firması uzmanlığı ile leke çıkarma işlemleri uygulanabilir.

Araç cam filminin erişen oto yıkama nitelik ve güvencesi ile uygulanma süresi yaklaşık olarak 1 saattir. Erişen Oto Yıkama oto cam filmi hizmetini son teknolojiyle üretilen aparatlar kullanarak uygular.

Cam filmi uygulanan araç camları eskisinden daha dayanıklı ve koruyucu hale gelmektedir. Cam filminin kullanım süresi aracın bulunduğu koşullara ve kullanım sıklığına göre değişiklik göstermektedir. Araç cam filmi uygulandıktan sonra değiştirilip yeniden uygulanabilir.